اهمیت کیفیت توان الکتریکی (کیفیت برق) در چیست؟

Harmonic-Compensation- کیفیت توان- شرکت تدبیر انرژی سپهر

اهمیت کیفیت توان الکتریکی (کیفیت برق)

کیفیت توان الکتریکی (کیفیت برق) تبدیل به یک نگرانی عمده هم برای ارائه دهندگان برق و هم مشتریان آنها شده است. برای مشتریان، تاثیر اقتصادی اختلالات برق می تواند از چند صد دلار برای تعمیر و یا جایگزینی لوازم خانگی تا میلیون ها دلار در ازای خسارت تولید و پاکسازی باشد. برای خدمات آب و برق، اختلالات سیستم می تواند منجر به نارضایتی مشتری و بارگذاری و تلفات درآمد شود. بنابراین، اهمیت کیفیت توان الکتریکی (کیفیت برق) مساله‌ای غیرقابل انکار است.


کیفیت برق به چه معناست؟

کيفيت برق به ويژگيهای قدرت و يا به طور خاص جريان و ولتاژ ارائه شده به مشتري اشاره دارد. قدرت باید در شکل موج سینوسی خالص در فرکانس ۶۰Hz ارائه شود که شامل تضعیف نیست، و به تجهیزات مشتری اجازه می دهد تا به طور قابل اعتماد کار کند.


چرا کیفیت برق مهم است

با معرفی و استفاده گسترده از تجهیزات الکترونیکی حساس، مصرف کنندگان انرژی بسیار آگاه و حساس به گذراها و دیگر ناهنجاری های قدرت هستند. قبلا، تجهیزات به اندازه کافی در مقابل نوسانات قدرت کوتاه مدت ایمنی داشتند و مشکلات سیستم را به سیستم نرم افزاری نرسانده بودند. در حال حاضر، با معرفی دستگاه های غیر خطی، ایجاد هارمونیک ها می تواند بر روی تجهیزات و تجهیزات مورد نیاز مشتری تأثیر بگذارد. این ابزار دیگر فقط برای فراهم کردن قدرت برای روشن کردن چراغ ها و شروع به موتور نیست. در نتیجه، افزایش مشکلات ناشی از کاربران نهایی الکتریکی افزایش یافته است. برای تعیین منبع این مسائل، برای مشتریان، خدمات آب و برق و مشاورین، به راحتی می توانید برای نظارت، ضبط و تجزیه و تحلیل قدرت الکتریسیته موجود باشد. بسته به منبع ایجاد مشکل، روش های بهبود توان الکتریکی برای رفع کامل یا محدود کردن مشکلات موجود است.

کیفیت توان (کیفیت برق) چیست؟ به زبان ساده

تعاریف، شاخص‌ها و استانداردهای کیفیت توان

کاهش کیفیت توان الکتریکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.